den 12 jun 23:01
JEDWARD! " vi har en galen sjukdom "
Vem lärde er att vara snäll mot tjejer?
Edward:Vi har lärt oss mycket från olika filmer.När vi gick i skolan var det inte många tjejer som var intresserade av oss, så nu är det rätt överväldigande när tjejer kommer fram och skriker.
John:Det är inte så att vi försöker vara snälla och söta, men när vi håller på att larva oss är det många fans som tycker att vi är söta. Vi är bara oss själva.
Är ni lika snälla mot alla, även mot dem som inte är era fans?
Båda:Ja, det är vi!
John:När vi ser hemlösa människor på gatan frågar vi om vi ska köpa något till dem.
Edward:Ja, och vi är till och med snälla mot personer som inte är snälla mot oss.
John:Exakt,och om mamma eller pappa behöver hjälp med att betala räkningar så hjälper vi dem med det.
Edward:Ja!, vi har en storebror som har flera hundar, och om han behöver hundmat köper vi det till honom.
Tycker ni att ni är bra på att sjunga?
Edward:Ja, det tycker jag är vi är, men det finns vissa människor som säger att vi inte är bra sångare.
John:Vi gillar att sjunga på ett sätt som typiskt för oss. Många tycker nog att en bra sångare är någon som sjunger i en kör och klarar av att ta höga toner.
Edward:Vi sjunger hellre med attityd. När vi spelar in låtar i studion sjunger vi som om vi stod på scen.
När blir ni arga?
Edward:Jag blir arg när fans ger mig massa choklad för kan inte äta så mycket choklad.
John:Jag kan bli arg när vi tappar bort saker, till exempel datorn eller en kamera. Nyligen ramlade det en mikrofon på vår helt nya dator så att den gick sönder. I några sekunder blev jag jättearg, men sedan tog jag ett djupt andetag och tänkte att jag kan ändå inte göra nått åt det. När saker händer som man inte kan råda över är det ingen idé att vara arg.
Edward:Jag blir arg när jag får en finne.
Är ni singlar för att ni är kära i er själva?
John:Vi är inte kära i oss själva!
Edward:Jag tror att jag och John är lite kära i oss själva men vi är inte självupptagna. Vi ville bara se bra ut för våra fans och inte bara för oss själva.
Ni har väldigt mycket energi. Har ni någon form av diagnos?
Edward:Ja, jag tror vi har någon form av av galen sjukdom, men det beror nog på vårt hår. Det står rakt upp och har så mycket energi. När håret är neråt känner vi oss lugnare tror jag.
John:Men vi har ingen riktig diagnos. Vi har bara mycket energi , men vi kan som sagt var lugna och avslappnade också. Våra fans vet hur vi är på riktigt.
Är det lätt att få en puss av er om man frågar snällt?
John:Ja det är det! Så länge man frågar om en "jedkiss".
Edward:Jag har börjat fråga fansen hur gamla de är innan de får en puss, haha!
Blir ni aldrig trötta på era fans?
Edward:Nej verkligen inte!
John:Jag har nariga läppar på grund av alla pussbilder som vi tar med våra fans.
Vad tycker ni om att vissa tror ni är gay?
John:Jag tycker det är galet att folk tror vi är gay bara för att vi är roliga.
Edward:Det har sagt samma om Justin Timberlake och Zac Efron. Men samtidigt gör det oss mer intressanta.
John:Jag tror att folk tror att vi är gay för att vi skiljer oss från andra killar. Vi är annorlunda.
Vilken artist gillar ni minst?
Edward:Vi hatar verkligen Lady Gaga eftersom att han kopierar våran outfits och vår stil hela tiden.
Blir ni avundsjuka på varandra ibland?
John:Nej, egentligen inte. Jag har accepterat att vissa fans gillar Edward mer.
Edward:Vissa fans tycker om ena av oss och delar upp sig på olika sidor i publiken på konserter. På en konsert hade jag massa gamla människor och barn på min sida, och John hade alla coola tjejer på sin sida.
Vad tycker ni om era svenska fans?
John:Vi tycker att våra svenska fans är riktigt coola. De är alltid på flygplatsen och följer oss vart vi än går och de håller alltid ihop med varandra. Alla är annorlunda på sina egna sätt och det gillar vi.
Edward:Något som är typiskt för svenska fans är att alla har så himla bra kameror. I andra länder tar tjejer jämt foton med mobilen, men svenska tjejer har superkameror!
John:Vi älskar att vara i Sverige! Vi ses snart igen.
JEDBYE!!! <3
|
0 kommentarer
|
 |
324820