| cool |
|
LAURA
december 2009 (100 inlägg)
den 31 dec 12:41
<3
Hihi tjaaooo nu har jag och flickorna + runkkar-erik köpt lite grejs tills tonight, också lösögonfransar!! (: Sen var jag med mami och köpa lite dricka åt henne + ett par nya jumppaskor haha:-) Nu är jag hemma och jag ska just äta korvsås och mos, mums. Sen ska jag byta kläder och dra iväg till Julian och vi ska sminka oss och fixa oss skiiitsnygga :-):-) BTW, dagens låtar är HELT KLART:
Herrasmiesliiga - Ei pahalla mutta tahallaan 2010 samt DJ Earworm - United state of pop 2009 (Blame It on the Pop) - Mashup of Top 25 Billboard Hits http://www.syvallapelissa.com/fi/audio/mp3/herrasmiesliiga_-_eipahalla2010.mp3 < där kan ni lyssna på första låten och den andra kan ni tsekka in på youtube!! :) Pusuja!
den 31 dec 10:13
huomenta
Godmorgonhuomentagutenmorgengoodmorning! (: (ah, vilka språkkunskaper jag har ;-)) IDAG ÄR DET FUCKING NEW YEARS EVE!! =) Har just precis vaknat och tryckt i mig en smoothie (även fast jag äter någonting gott är det svårt för mig att äta på morgonen :-(). Jag ska klä på mig och sätta upp håret i en tofs. Inget smink förutom lite färg på ögonbrynen och sen till butiken och köpa lite grejs med mina gööööörls. Sedan hem again, städa hos kaninerna och fixa kläderna och sedan wosch till Bollan och börja sminka sig mm!! =) Sedan hiiiiiit och börja här, jag vet inte sen vart natten kommer ta oss (; Slutar ändå med att vi står och fryser romppan av oss i snön men whatever idag ska vi ha KUL! =) Pusuja kaikille!!
den 30 dec 22:46
Godnatt. Nu ska jag duscha och fixa mig fräsch inför imorgon, sedan soova. Imorgon kl 12 och köpa lite grejs samt lösögonfransar.:-) Pusui.
den 30 dec 18:21
IMORGON NYÅR.
Hihi och jag har fiilis så tuuusan! Vi ska ha skitkul imorgon, fixa oss sjukt snygga och dricka så fittan. Hojhojhej. Idag ska jag vara med Kniris och Runkkar-Erik för Julia kan bara vara i 9 minuter till.:-(( Puss.
den 29 dec 23:25
Ina-I wanted you.
Bästa låten just nu.<3 Btw, är skitledsen. Lipstick Jungle är sluuuuuut!! :-(( Jag tänkte gå och duscha nu, sedan försöka somna... (: Puss!
|