| cool |
|
bensodiazepiners blogg
maj 2011 (3 inlägg)
den 15 maj 22:44
Reinfeldt? Hockey?
Reinfeldt var på TV:n förut och pratade om hockeyn, varför har jag ingen jävla aning om. Jag bryr mig mer om vad receptionisten på BUP tycker om hockeyn förfan.
Lillebror: KOLLA SANDRA DET ÄR DIN FAVORITPERSON PÅ TV:N!! Pappa: Vi ska inte bara sänka skatten, vi ska sänka Finland också! Mamma ringde strax efteråt och sa med ett äcklat tonfall i rösten att Reinfeldt var på TV:n. Älskar min familj och vårat höger-förakt.<3
den 13 maj 18:56
"Ni SSU:are är ju en sort för sig"
I tisdags, då jag var hemma hos pappa så var bland annat farfar där.
Farfar: Varför skriver du aldrig till mig på msn? Du är inne ofta men du skriver aldrig! Jag: Men du kan ju skriva till mig! Farfar: Jag ska inte alltid behöva skriva, du kan ju skriva någon gång! Jag: Men förlåt då. Farfar: Men ni SSU:are är ju en sort för sig. Moderaterna är mitt parti. Farfars sambo: Moderaterna???? Skitsnack! Farfar: HAHA *Emil [min bror] flyttar sig längre bort från farfar.* Farmor: HAHAHA, DET ÄR BRA EMIL! Jag: Måns [katten] flyttar sig inte ifrån dig farfar... Farmor: Är du moderat, Måns? Är du det?! ÄR DU MODERAT? (Fast farfar är inte moderat, han är sosse.)
|