| cool |
|
FRIDA-Angelicas blogg
den 29 jul 09:31
Snyggaste looken ever!
Jag har gått och kärat ner mig i den här tjejens läppar. Färgen är så nära perfektion man kan komma.
Många i min närhet tycker att jag har för ljusa läppar, men jag får panik när de är röda! Panik är nog att överdriva, men jag älskar ljusa läppar. Maria Montazamis, som jag träffade i USA, har riktigt tjusiga läppstift som jag gärna skulle äga! Den här bilden kommer från eleven.se och Too Faced nya kollektion Get Naked. Jag måste klicka hem grejerna genast!
den 28 jul 15:05
Hängde med Ola idag.
Ola är en riktigt trevlig prick! Jag valde ut några av era frågor och tog med till honom!
Håll utkik efter honom i kommande nummer av FRIDA. Nu ska jag dricka en stor kopp kaffe. (Jag dricker med pyttelite kaffe och sjukt mkt mjölk).
den 27 jul 15:21
Ola - sista jag träffade honom...
... var på Melodifestivalens efterfest! Han är sååå trevlig! :) Glöm inte att ställa just din fråga till Ola!
den 27 jul 14:18
Ställ din fråga till Ola!
I morgon ska jag iväg och intervjua gulliga Ola. Nu har du chansen att ställa just din fråga till honom. Skriv en kommentar här eller maila mig på angelica.lagergren@fridaforlag.se.
den 27 jul 09:04
VINN höstens coolaste lack!
IsaDora släpper en supercool kollektion med nagellack i augusti. Graffiti Nail består av massa olika färger som i kombination skapar supercoola mönster på naglarna.
Nu har du chansen att vinna ett gäng här i min blogg. Allt du behöver göra för att vara med och tävla är att motivera varför just du ska vinna. Vinnarna dras på fredag kl 15.00 och meddelas på mail! Vill du inte kommentera här går det även bra att maila till mig på angelica.lagergren@fridaforlag.se. Lycka till!
|